*Section III Boys Swimming: Watertown at South Jefferson : 01/11/2018 Course: Yards
South Jefferson - 62
Time
Watertown - 124
Time
200 Medley Relay
Shelmedine, Williams, Kemelov, Tyrell
1:59.22
(3
1)
Cisco, Victoria, Ryan, Stratton
1:52.89
(
2)
Stratton, Mayzel, Cisco, Way
1:56.84
(
2
12
4)
Gaus, Lauchenauer, Neddo, Lauchenauer
2:24.69
200 Freestyle
William Lowe
1:51.31
(1
2)
Caleb Way
1:54.77
Garrett Fuller
2:15.74
(4
9
7
3)
Ethan Fiorentino
2:06.78
John Kellogg
2:35.47
(5
11
19
)
Exhibition
Exhibition
Ethan Stinson
Lucas Gillette
Noah Tyler
2:35.95
2:27.80
2:36.72
Brendon Eyestone(GB)
Vincent Lavarnway
Ian Montandon
Jack Fallon
2:23.19
2:28.55
2:56.62
2:25.30
200 Individual Medley
Mike Williams
2:34.96
(4
1)
Nathanial Carlos
2:04.53
Cole Bennett
2:35.48
(5
3
13
2)
Benjamin Stratton
2:25.42
Ryley Jones
2:49.39
(6
14
32
3)
Benjamin Cisco
2:26.86
Exhibition
Exhibition
Colby Randall
3:05.26
Andrew Cisco
Jaeden Mayzel
William Ryan
2:37.41
2:47.34
2:31.96
50 Freestyle
Liam Kemelov
24.97
(4
1)
Connor Way
22.92
Justyn St. Croix
25.49
(5
3
13
2)
Edward Gaus
23.30
Luke Tyrell
26.11
(6
17
45
3)
Simon Stratton
24.12
Exhibition
Exhibition
Ethan Fish
Thomas King
Bryant Davis
Matthew Sullivan
27.09
27.48
27.39
28.55
Richard Neddo
Ethan Lauchenauer
Andrew Victoria
26.52
31.48
24.44
Diving
Ethan Fish
202.80
(1
2)
Nicholas Mallette
191.85
Jonathan Smith
163.95
(4
9
7
3)
Ethan Lauchenauer
169.57
Jaymeson St. Croix
156.15
(5
26
52
6)
Zachary Yauchler
152.47
100 Butterfly
Nolan Shelmedine
1:10.29
(3
1)
Nathanial Carlos
54.69
Liam Kemelov
1:11.77
(4
6
10
2)
William Ryan
1:01.78
Timothy Williams
1:22.68
(5
32
62
)
Exhibition
Exhibition
Brendon Eyestone(GB)
Vincent Lavarnway
David Gaus
1:17.71
1:30.59
1:52.33
100 Freestyle
William Lowe
48.35
(1
2)
Connor Way
51.45
Justyn St. Croix
57.97
(5
7
9
3)
Edward Gaus
51.63
Thomas King
1:00.90
(6
39
71
4)
Simon Stratton
53.98
Exhibition
Exhibition
Bryant Davis
Ethan Stinson
Connor Dunmire
1:05.57
1:06.99
1:15.67
Zachary Yauchler
Jan Quinones
Riguel Quinal
1:13.31
1:14.77
1:21.47
500 Freestyle
Garrett Fuller
6:32.03
(3
1)
Caleb Way
5:12.00
Lucas Gillette
6:57.13
(4
5
11
2)
Ethan Fiorentino
5:41.29
John Kellogg
7:11.66
(6
44
82
5)
Nathanial Lauchenauer
6:57.47
Exhibition
Exhibition
Noah Tyler
7:21.38
Richard Neddo
Jack Fallon
Aidan Reff
7:47.03
7:01.77
8:48.40
200 Freestyle Relay
Lowe, St. Croix, Tyrell, Kemelov
1:39.71
(2
1)
Carlos, Gaus, Stratton, Way
1:30.05
King, Davis, Fish, Fuller
1:51.51
(4
4
10
3)
Ryan, Mallette, Mayzel, Fiorentino
1:41.24
Sullivan, Stone, Gillette, Kellogg
1:58.54
(5
48
92
6)
Neddo, Lavarnway, Reff, Lauchenauer
2:06.09
Exhibition
Exhibition
Stinson
Tyler
St. Croix
Dunmire
South Jefferson B
South Jefferson C
South Jefferson D
2:11.65
Gaus
Yauchler
Eyestone(GB)
Neddo
Quinones
Montandon
Quinal
Saunders
Watertown C
Watertown D
2:14.09
2:12.80
100 Backstroke
Nolan Shelmedine
1:08.83
(3
1)
Benjamin Stratton
1:03.06
Ryley Jones
1:21.56
(5
4
12
2)
Benjamin Cisco
1:03.41
Gavin Stone
1:31.49
(6
52
104
4)
Nicholas Mallette
1:17.60
Exhibition
Exhibition
Kaden Kunz
1:24.27
Aidan Reff
David Gaus
Jan Quinones
1:48.13
1:29.69
1:43.51
100 Breaststroke
Luke Tyrell
1:16.07
(3
1)
Andrew Victoria
1:09.52
Mike Williams
1:18.07
(4
6
10
2)
Jaeden Mayzel
1:14.23
Cole Bennett
1:18.71
(5
58
114
6)
Andrew Cisco
1:23.03
Exhibition
Exhibition
Colby Randall
Timothy Williams
1:20.38
1:24.53
Riguel Quinal
Nathanial Lauchenauer
Ian Montandon
1:53.36
1:21.99
1:37.88
400 Freestyle Relay
Lowe, King, Fuller, St. Croix
3:57.72
(2
1)
Carlos, Gaus, Way, Way
3:25.82
Kellogg, Gillette, Shelmedine, Williams
4:35.56
(4
4
10
3)
Victoria, Fiorentino, Cisco, Stratton
4:04.90
Sullivan, Jones, Bennett, Williams
4:37.93
(5
)
Exhibition
Exhibition
Kunz
Tyler
Stinson
Randall
South Jefferson B
South Jefferson C
South Jefferson D
4:58.59
Cisco
Lauchenauer
Mallette
Eyestone(GB)
Fallon
Lavarnway
Reff
Saunders
Quinones
Montandon
Quinal
Yauchler
Watertown D
4:31.64
5:12.37
5:36.63
62
124

Brought to you by Computer Aide, Inc.