*Section I Boys Swimming: Nyack at Tappan Zee : 12/03/2019 Course: Yards
Tappan Zee - 91
Time
Nyack - 79
Time
200 Medley Relay
Huang, Sirkowa, Driscoll, Tobin
1:50.14
(1
2)
Shatoff, Gleeson, Grossbard, Anton
1:59.64
Morozyuk, Sweney, Dominguez, Garvey
2:24.80
(4
3)
Sugrue_Neuendorf, Vazquez, Bender, Graham
2:13.81
Shanahan, Vanderhoef, Sheridan, Nam
DQ
(DQ
8
6
)
200 Freestyle
Kevin Dominguez
2:42.01
(4
2)
Hunter Sugrue_Neuendorf
2:08.41
Colm Driscoll
2:04.24
(1
9
7
3)
Owen Coffey
2:36.07
Grant Sweney
2:50.22
(5
17
13
)
200 Individual Medley
Henry Huang
2:16.73
(1
2)
Jaydon Shatoff
2:24.21
Adam Garvey
3:05.17
(4
9
7
3)
Colin Gleeson
2:32.01
Evan Nelson
3:09.17
(5
26
20
)
50 Freestyle
Alex Sirkowa
24.73
(1
3)
Emmitt Grossbard
27.65
Justin Lee
27.38
(2
12
4
5)
Patrick Graham
29.00
Jack Driscoll
28.57
(4
38
24
6)
Nathan Rakhlin
31.25
Diving (6)
(
)
(
0
0
)
(
38
24
)
100 Butterfly
Dylan Tobin
1:16.74
(3
2)
Hunter Sugrue_Neuendorf
1:05.24
Kevin Dominguez
1:24.65
(4
11
5
5)
Emmitt Grossbard
1:33.41
Colm Driscoll
1:04.37
(1
49
29
)
100 Freestyle
Justin Lee
1:04.73
(3
2)
Daniel Anton
1:04.18
Michael Morozyuk
1:13.04
(4
6
10
1)
Jaydon Shatoff
59.79
Noah King
1:14.37
(5
55
39
6)
Johnny Cesene
1:25.48
500 Freestyle
Michael Sheridan
9:10.91
(5
2)
Jack Sugrue_Neuendorf
6:23.09
Jack Driscoll
6:43.42
(3
6
10
1)
Jacob Bender
6:14.26
Dylan Tobin
7:05.02
(4
61
49
)
200 Freestyle Relay
Sweney, Dominguez, Driscoll, Lee
1:58.82
(2
1)
Sugrue_Neuendorf, Anton, Shatoff, Gleeson
1:48.74
Nelson, Janak, Bourne, Medunjanin
2:28.53
(5
4
10
3)
Coffey, McGoldrick, Rakhlin, Graham
2:00.69
Vanderhoef, Taylor, Perez, Torigian
2:22.65
(4
65
59
6)
Whalen, Stone, Marrero, Cesene
2:29.99
100 Backstroke
Henry Huang
56.83
(1
3)
Jack Sugrue_Neuendorf
1:13.24
Aaron Kalotkin
1:19.82
(4
9
7
2)
Jacob Bender
1:11.99
Michael Morozyuk
1:40.02
(5
74
66
)
100 Breaststroke
Alex Sirkowa
1:05.23
(1
2)
Colin Gleeson
1:13.99
Adam Garvey
1:38.57
(5
9
7
3)
Nicolas Vazquez
1:31.70
Roger Nam
1:34.35
(4
83
73
6)
Nathan Rakhlin
1:50.21
400 Freestyle Relay
Tobin, Huang, Driscoll, Sirkowa
3:50.27
(1
2)
Sugrue_Neuendorf, Grossbard, Anton, Sugrue_Neuendorf
4:25.05
Driscoll, Garvey, Lee, Morozyuk
4:51.68
(4
8
6
6)
Coffey, Graham, Bender, McGoldrick
6:10.71
Nelson, Stone, King, Kalotkin
5:19.09
(5
3)
Cesene, Vazquez, Rakhlin, Whalen
4:43.20
91
79

Brought to you by Computer Aide, Inc.